RSS del.icio.us

Podpořte Lexu a pomozte chudým - Walk In Her Shoes

Podpořte Lexu a pomozte chudým - Walk In Her Shoes


Přidal: Petr | 10. 03. 2012 | Komentáře: 984

Arctic Air

Lexa se v rámci mezinárodního dne žen rozhodla podpořit charitativní projekt Walk In Her Shoes kanadské charity CARE. Jako mnoho dalších se zavázala od 8.3. po osm dní nachodit denně alespoň 8000 kroků (vzdálenost, kterou musí ženy v rozvojových zemích běžně každý den překonat, aby uživily sebe a své rodiny). Vy ji můžete v jejím úsilí podpořit zasláním libovolného finančního obnosu na účet charity. Lexiným cílem je nastřádat alespoň $2000. Vybrané peníze budou použity na podporu a zlehčení života žen v rozvojových zemích.

 

Platbu můžete uskutečnit on-line pomocí kreditní karty nebo systému PayPal.

 
 

Komentáře k článku

Nick:
e-mail:
www:
Text:
Odeslat!
 
 
 
06. 12. 2018 Floor standing sign holde e-mail website
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists.
Floor standing sign holder
 
 
06. 12. 2018 Floor standing sign holde e-mail website
Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have.
 
 
28. 11. 2018 Consumer Health USA e-mail website
Fantastic post with fantastic thoughts. Thank you so much for such a nice post.
 
 
19. 11. 2018 new technologies e-mail website
I am no expert, but I believe you just made an excellent point. You certainly fully understand what you are speaking about, and I can truly get behind that.
 
 
13. 11. 2018 Nachrichten e-mail website
I have read your blog it is very helpful for me. I want to say thanks to you. I have bookmark your site for future updates.