RSS del.icio.us

Podpořte Lexu a pomozte chudým - Walk In Her Shoes

Podpořte Lexu a pomozte chudým - Walk In Her Shoes


Přidal: Petr | 10. 03. 2012 | Komentáře: 1376

Arctic Air

Lexa se v rámci mezinárodního dne žen rozhodla podpořit charitativní projekt Walk In Her Shoes kanadské charity CARE. Jako mnoho dalších se zavázala od 8.3. po osm dní nachodit denně alespoň 8000 kroků (vzdálenost, kterou musí ženy v rozvojových zemích běžně každý den překonat, aby uživily sebe a své rodiny). Vy ji můžete v jejím úsilí podpořit zasláním libovolného finančního obnosu na účet charity. Lexiným cílem je nastřádat alespoň $2000. Vybrané peníze budou použity na podporu a zlehčení života žen v rozvojových zemích.

 

Platbu můžete uskutečnit on-line pomocí kreditní karty nebo systému PayPal.

 
 

Komentáře k článku

Nick:
e-mail:
www:
Text:
Odeslat!
 
 
 
14. 07. 2020 debt consolidation loan e-mail website
This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free.
 
 
13. 07. 2020 Jawad Azizi e-mail website
I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.
 
 
13. 07. 2020 david hoffmeister  e-mail website
You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
 
 
13. 07. 2020 singapore wedding videogr e-mail website
I admire what you have done here. I like the part where you say you are doing this to give back but I would assume by all the comments that this is working for you as well.
 
 
13. 07. 2020 Course e-mail website
Nice post mate, keep up the great work, just shared this with my friendz