RSS del.icio.us

Podpořte Lexu a pomozte chudým - Walk In Her Shoes

Podpořte Lexu a pomozte chudým - Walk In Her Shoes


Přidal: Petr | 10. 03. 2012 | Komentáře: 1667

Arctic Air

Lexa se v rámci mezinárodního dne žen rozhodla podpořit charitativní projekt Walk In Her Shoes kanadské charity CARE. Jako mnoho dalších se zavázala od 8.3. po osm dní nachodit denně alespoň 8000 kroků (vzdálenost, kterou musí ženy v rozvojových zemích běžně každý den překonat, aby uživily sebe a své rodiny). Vy ji můžete v jejím úsilí podpořit zasláním libovolného finančního obnosu na účet charity. Lexiným cílem je nastřádat alespoň $2000. Vybrané peníze budou použity na podporu a zlehčení života žen v rozvojových zemích.

 

Platbu můžete uskutečnit on-line pomocí kreditní karty nebo systému PayPal.

 
 

Komentáře k článku

Nick:
e-mail:
www:
Text:
Odeslat!
 
 
 
15. 10. 2021 painters Hawaii e-mail website
Having read this I believed it was rather informative. I appreciate you taking the time and effort to put this information together. I once again find myself spending a lot of time both reading and leaving comments. But so what, it was still worth it!

 
 
29. 09. 2021 free crunchyroll++ e-mail website
I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing.
 
 
27. 09. 2021 Create Image with URL e-mail website
Great website. Lots of useful info here. I’m sending it to a few friends ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you on your sweat!

 
 
24. 09. 2021 most watched movies e-mail website
I high appreciate this post. It’s hard to find the good from the bad sometimes. but I think you’ve nailed it! would you mind updating your blog with more information?
 
 
22. 09. 2021 prince holding group e-mail website
That appears to be excellent however i am still not too sure that I like it. At any rate will look far more into it and decide personally!